پتروشیمی ممسنی

این روز ها صحبت از پتروشیمی ممسنی زیاد به گوش می رسد. این خودش خیلی خوب است چرا که در دید قرار می گیرد و مسولان را وادار می کند جوابگو باشند. نامه آقای دکتر احمدی هم که به صورت سرگشاده بود و با ایمیل برای افراد بسیاری و از جمله بنده ارسال شده بود (خطاب به آقای دکتر شفیعی نماینده محترم) هم در پست های قبلی آورده ام. آقایان در جریان پروژه بصورت دقیق هستند. دوست داشتم آقای دکتر شفیعی هم جوابی بدهند ولی تاکنون که ندیده ام. تخصص بنده هم که پروژه و مخصوصا" پروژه های نفتی است. در خصوص پروژه ها و بطور خاص  پروژه پتروشیمی ممسنی موارد ذیل را میتوان گفت:

1- سهامداران پتروشیمی چه کسانی هستند؟ چه مقدار سرمایه تا کنون آورده اند؟ آیا غیر از سهامی که به مردم فروخته اند و سهم شرکت ملی صنایع پتروشیمی (دولت) آورده ای داشته اند؟

2- برای سهامداران عمده؛ پتروشیمی ممسنی در چه جایگاهی قرار دارد؟ آقایان چند واحد مشابه دارند؟ این پتروشیمی کار چندمشان است؟

3- از چه منابعی قرار است فاینانس تامین گردد؟ آیا خط اعتباری چین که تاکنون 38 پروژه مجوز استفاده از آن را گرفته اند نمی توانست برای این پروژه نیز استفاده گردد؟ آیا اقدامی از صندوق توسعه ملی شده است؟ آیا آقای استاندار محترم فارس از وضعیت پروژه اطلاع دقیق دارند؟

4-آیا قرار است که حط دوم فاینانس چین که در حال گشایش است استفاده گردد؟

5- روش اجرای پروژه را چه کسی تعیین می کند؟ E یا EP یا EPC .... به چه شکلس خواهد بود.

بهتر است مسولان محترم شهرستان بهمراه استاندار محترم با برگزاری جلسات ماهانه نسبت به اجرای پروژه پیگیر باشند.  

 

/ 3 نظر / 173 بازدید
امید

مهندس جان دستت درد نکنه که این همه تو فکر پتروشیمی ممسنی هستید ای کاش ......

صادق

پلی اتیلین سنگین پرمصرف ترین نوع پلی اتیلین درجهان می باشد از کل 70.1درصد پلی اتیلین در جهان 44.9 درصد مربوط به پلی اتیلین سنگین می باشد .که پتروشیمی ممسنی از این بابت اهمیت زیادی در جهت پیشرفت اقتصاد شهرستان دارد. وباید از برادر عزیز جناب آقای مهندس علمداری به خاطر پیگیری های مکرر که وقت گرانبهای خود را صرف اینکار می کنند صمیمانه تشکر وقدر دانی کرد.

سعادت

با سلام من کارمند پتروشیمی و ریسس بهره برداری یکی از پتروشیمی های عسلویه هستم.بعنوان یک باتجربه صادقانه عرض مکنم که پتروشیمی در ممسنی توجیه اقتصادی ندارد..با توجه به اب و سایر یوتیلیتی های مورد نیاز...