شاید سیاسی

سید محمد خاتمی کاندید شد. این نشانه خوبی نیست. از اول انقلاب که شروع می کنیم از بازرگان رسیدیم به بنی صدر و بعد از بنی صدر به رجائی، آقای خامنه ای، رفسنجانی، خاتمی و بعدش احمدی نژاد.

نمودارش را بکشیم هیچ کس نمی تواند تحلیل درستی بدهد. از آقایان بالا بازرگان اعدام نشد و کارش قبل از قتل های زنجیره ای به آن دنیا کشید. بنی صدر با لباس زنانه فرار کرد. رجائی ترور شد و به همراه قاتلش تشیع جنازه شد. البته بعدا" قاتلش سراز فرانسه درآورد. آقای خامنه ای مقام معظم رهبری از ترور منافقین جان سالم بدر برد و یک دستش را از دست داد و بعدا"رهبر شد. هاشمی رفسنجانی بادمجان بم است که ترور هم ندارد. بعداز هاشمی نوبت خاتمی شدکه مخالفانش نشان دادند در مملکت ٣ قوه داریم که هرکدام میتواند از دولت مهم تر باشد دشمنانش نیزاورا جدی نگرفتند و دوستانش نیز با خنده دوستش بودند. هرکدام از دوستانش فکر می کرد فرذا که خاتمی را ببیند از او می خواهد انقلاب کند. اما خاتمی به تنهائی ایران دیگری ساخت. نه به فکر انقلاب افتاد و نه به فکر جنگ با اسرائیل و امریکا. بعد از خاتمی که عسلویه را ساخته بود و تمدن گفتگو و گفتگوی تمدن ها را ساخته بود احمدی نژاد آمد که خواهان تغییر نقشه جغرافیا بود تا اسرائیل را محو و فلسطین را به اندازه ای کند که خوشان نیز باور نکنند.

احمدی نژاد اما کارهائی را کرد که من آرزویش را داشتم. بنزین را که خاتمی می خواست سال بسال گران کند و درطی چند سال همه با طرح او مخالف بودند ظرف یک روز از قیمت بین المللی هم گران تر کرد. تا انرژی این مملکت هدر نرود.

سوبسید را که کروبی می خواست حذف کند و عوضش 50 هزار تومان بدهد حذف کرد و هنوز هیچ نداده است.

استانداران و وزرا را از میان انسان هائی انتخاب کرد که دم دست باشند نه مانند مدیران کل و وزرائ دوران خاتمی که همکارانشان هم نمی توانستند بدون وقت قبلی ببیندشان.

  من مطمئن هستم که خاتمی خودش هم دوست داشت نباشد. اودوست داشت این مملکت از او نیز بگذرد و بعد از او کسی مانند مهاجرانی یا عبدالله نوری رئیس جمهور بشود اما می داند شدنی نیست.

خاتمی نهایت ایثار و وطن پرستی خویش را نشان می دهد. برای آدم آبرومندی مثل خاتمی خیلی سخت است که بگویند دوباره آمد. خاتمی آبرویش از قدرت برایش خیلی مهم تر است. حتما" خاتمی طرحی نو دارد که آمده است. با خودش می گوید این دفعه می دانم چکار کنم.

اما احمدی نژاد که شجاعت نامه به جرج بوش نوشتن را هم داشت ، خودش را بد جوری درگیر اسرائیل و فلسطین کرد. شاید منافعی در این کار برای مملکت هست که ما مردم عادی نمی دانیم.

احمدی نژاد رفتن خانوم ها به استادیوم را هم آزاد کرد اما بعدا" فهمید که این کار در حوزه کاری دولت نیست و کار حوزه است.

کارهائی که احمدی نژاد در این ۴ سال انجام داد و من خیلی دوستش داشتم:

١- نامه به جرج بوش

٢- آزادی زنان برای رفتن به استادیوم

٣- آزاد سازی قیمت بنزین

۴- برداشتن سوبسید ها (طرح تحول اقتصادی)

۵- تعارف نداشتن با وزرا

۶-بی تعارف بودن با مجلس

٧- مردانگی تا پای استیضاح بابت آقای کردان و مدرک قلابی ایشان

٨- حضور در تمرینات تیم فوتبال و زدن پنالتی

٩-آزاد سازی انگلیسی ها که بدون علت دستگیر شده بودند

و...

 

 

/ 3 نظر / 4 بازدید
سحر

سلام اگه دوست داشتی بیا با هم بنویسیم جات تو جمع ما خیلی خالیه.

ممسنی

سلام تو حاله یک طفه عرض کردی جانم 1-نامه های بدون جواب به کلیه جهان برای اینک طرز فکر خود را مانند امام خمینی و نامه معروفش نشان دادن 2-آزادی زنانی که در ایران هیچ گاه نمیشه آزاد کرد اون بدبخت نمیدونه تو استادیوم چه می گذره چه فحش هایی رد وبدل میشه که مرداش آب می شن البته این طرحش با مخالفت کلیه مراجه و روحانیون مواجه شد 3-آزاد سازی قیمت بنزین طرح خوبی بود اما با بی برنامه گی که بیشتر افراد از کار بی کار شدند 4-طرح تحول رو هم بر اساس نفت 100 دلاری گذاشته بود که فکر ناعاقلانه است نمیشه شکم مردم رو با بورس میزان کنیم 5-تعراف نداشتن با وزرا و هر کس دیپلم ،سیکل و از نظر اخلاقی خوب باشه می تونه وزیر باشه نمونه آقای کردان 6- آقای احمدی نژاد بیشتر تصمیم هاشو تو رختخواب میگیره تا مجلس مثل همون تصمیم فردا بلند شده بود گفت چرا ساعت ها عید ها تغییر می کنه و یک سال ساعت رو تغییر نداد که کلی کشور ضرر و زیان انرژی ، پول داد که دوباره اومد به روال قبل 7-دیگه بدبخت چاره ای نداشت 8- البته این حضور باعث شد تیم ما همانند ژاپن در جام جهانی بدرخشه 9- بدبخت کردن مرددم 10- هر روز بحث در خانه برای اینکه حقوق کی م

malusak

gol gofti inam behesh ezafe kon bar chasbe teroristi ham behemun zadan