پتروشیمی ممسنی

همزمان با نیمه شعبان عملیات اجرایی آماده سازی زمین پروژه پتروشیمی ممسنی روز یکشنبه در منطقه نور آباد ممسنی استان فارس آغاز می شود.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی پتروشیمی ممسنی، این طرح یکی از پروژه های ملی است که در مسیر خط لوله اتیلن غرب قرار دارد و با هدف تولید سالانه 300 هزار  تن پلی اتیلن سنگین در زمینی به وسعت 93 هکتار اجرا می شود.
خوراک اتیلن مورد نیاز این طرح از تبدیل اتان دریافتی حاصل از پالایشگاههای گازی بید بلند 2 در پتروشیمی گچساران به الفین تبدیل می شود  و از طریق خط لوله ای که از عسلویه کشیده شده و به محل اجرای طرح ختم میشود، تامین خواهد شد.
پلی اتیلن سنگین از محصولات پلیمیری است که کاربرد آن در مواردی چون قالب گیری بادی، قالب گیری تزریقی، تولید فیلم و ورق، سیم ، روکش سیم، کابل و فیبر نوری است.
برپایه این گزارش دوره بازکشت سرمایه پتروشیمی ممسنی حدود شش سال است که با توجه به معیارهای اقتصادی کشور نظیر نرخ بهره و تورم و دیگر عوامل مرتبط حاکی از موجه بودن سرمایه‌گذاری این طرح است.
با اجرایی شدن این پروژه که یکی از طرحهای مصوب سفر استانی هیات دولت به استان فارس است، نخستین گام صنعتی در این منطقه محروم برداشته خواهد شد .

/ 1 نظر / 9 بازدید
شرکت راه گستر

با سلام به شما مرد با غیرت این مرز و بوم شرکت فنی مهندسی بستر سازان راه گستر با 30 سال سابقه کار در زمینه راهسازی-محوطه سازی-ابنیه-سد سازی در استان های فارس-کهگیلویه وبویر احمد و خوزستان افتخار این را دارد که با تمام وجود و با دارا بودن کلیه ماشین آلات راهسازی در خدمت جنابعالی باشد لطفا از سایت این شرکت دیدن فرمایید و در صورت موافقت به همکاری در پروژه های این استان از همکاری این شرکت حقیر استفاده فرمایید با تشکر قشقایی http://rahgostar.blogfa.com 09173130301 09178062050 07116203050