نمایندگان ادوار و فعالیت های ضد طایفه گری

بعد از برگزاری هفت هشت جلسه در تهران حالا زمانش بود که نمایندگان ادوار خودشان را کمی نزدیک تر به خاک اصلی یعنی نوراباد آفتابی کنند. در تهران و در جلساتی که هر بار در منزل یکی از آنها برکزار می گردید اساسنامه تهیه گردید و متعاقب آن بیانیه ای صادر شد که در دو پست قبلی نیز آورده شده است. مقرر گردید که سه اقدام عملی نیز انجام گردد: اول ؛ نشستی با ممسنی های مقیم شیراز برگزار گردد. این نشست در تاریخ 21 بهمن ماه در شیراز با حضور ممسنی های دعوت شده برگزار گردید. آقایان دکتر ذاکر محمدی؛ ابطحی؛ آقای نواز دهقان؛ دکتر علی سلطانی و آقای میرفردی هم از طرف طوایف مختلف سخنرانی کردند. در پنل دیگری هم نمایندگان ادور به ترتیب دوره نمایندگی به سخنرانی پرداختند.

دوم: شرکت دست دور گردنی در راه پیمائی روز 22 بهمن ماه در شهرستان. گرفتن عکس یادگاری با هم گوئی که طایفه ها دست دور گردن هم کرده اند.

سوم: جلسه با معتمدین محلی و طایفه ای. هر نماینده ای از نمایندگان ادوار 50 تا 60 نفر را معرفی و با امضاء آقای دکتر احمدی برای آنها دعوت نامه ارسال شده است. در این جلسه هم آقایان نمایندگان ادوار سخنرانی کردند. امام جمعه هم.

آقایان خودشان که راضی بوده اند و ظاهرا" بازتاب اینکار هم مثبت ارزیابی شده است. آقای مرادی نماینده سابق در تمامی این جلسات حضور نداشته است. ظاهرا" هم دلیلش این است که ایشان تصمیم دارند در دور آینده کاندید نمایندگی بشوند و نمایندگان ادوار از کسانی که قصد کاندیداتوری دارند دعوت نمی کنند. آقای نوذر شفیعی هم در جلسه معتمدین محلی حضور داشته است.

/ 1 نظر / 61 بازدید
نورابادی

عرض ادب و احترام جناب اقای علمداری ,به نظر بنده وجود و استمرار این جلسات فی نفسه میتونه مبارک و مفید باشه ولی مایلم توجه شما رو به چند نکته کوتاه جلب کنم. 1-خود این اقایان ادوار گذشته از کسانی بودن که در زمان کاندیداتوری خودشان بیشترین هزینه ها و رو در جهت ثبات بیشتر مقوله طایفه گرایی پرداخت کردن.از تغییرات مدیریتی تا امتیازات ویژه برای عده ای خاص 2-مفاد و محتوای جلسات براساس برنامه ای مدون و مشخص نیست.یکبار دیگه به اقدامات ی که مشخص کردند توجه کنید.به نظر شما چقدر میتونه مفید باشه؟ 3-سازکار هایی که منجر به حذف طایفه گرایی شود به صورت مکتوب به وسیله افراد متخصص تدوین شود و متضمن هایی که پیاده سازی و اجرای این صول رو در بر داشته باشد. 4-متاسفانه نزدیک به انتخابات که میشه یه عده علمدار این موضوع میشوند و بعد هم که انتخابات برگزار شد دوباره همه چیز برمیگرده به روال سابق 5-باید دید جوامع دیگر از په الگو هایی استفاده کردند.به مطالعات کتابخانه ای و گذشته رجوع کرد تا بتوان اساسنامه ای رو از دل این همه بحث و جلسات دراورد 6-نباز مبرم به مجمعی متشکل از نخبگان و جوانان برای اجرا و گرداوری اطلاعات