روز مادر در ایران

همه دنیا روز زن و مادر و پدر دارند ما ایرانی ها هم داریم. البته به نظر من بهتر است برای این روز های جهانی با دنیا هماهنگ باشیم. چرا که این روزها بعنوان روز جهانی کودک، زن، پدر و ... نامگذاری شده اند و ما هم عضوی از جهان. میتوان روز تولد حضرت فاطمه را جشن گرفت و اصلا به عنوان روز "فاطمه" بنامیم.

انعکاس خبری روز زن در سرار دنیا هم بیشتر است و چنانچه جشنی بر پا شود انعکاس بیشتری دارد.

روز زن این سال های آخر تهران خیلی شلوغ بود. کادو خریدن برای مادر و زن. هر کسی سعی میکرد که خودش را به آستان مادرش برساند. کادو ها هم متفاوت. بعضی وقت ها می بینیم که دوستی مثلا" قهوه ساز می خرد بعنوان کادوی روز زن برای خانومش!! قهوه ساز برای خانوم یا خونه؟

من که دیروز رفتم و یک جفت کفش خریدم.

در نورآباد ممسنی تا چند سال پیش این کارها را نمی پسندیدند و زن ذلیلی می دانستند. و چنانچه مثل من کسی با رشادت می گفت روز زن برای همسرش کادو خریده است کمی تا اندکی در جامععه مرد سالار خنده داشت.

به نظر من برای مادران بهترین کادو رفتن و سر زدن به آنهاست. خیلی خوشحال می شوند.

ولی برای همسرانتان که همیشه در کنارتان هستند کادو لازم است اما نه از نوع قهوه ساز و زود پز و ماهی تابه.

مادرم امروز صبح زنگ زده و می گوید دیشب خواب دیده ام از شما. خودمان یک کهره (بزغاله) نذری کرده ایم و امروز ادایش میکنم. شما هم حتما" یک صدقه سنگین بدهید.

برای آرامش پیدا کردن مادرانتان حتما" صدقه ها را بدهید و اعلان بکنید که داده اید تا در فکر نباشند.

 

/ 3 نظر / 6 بازدید
تاجبخش

خسته نباشید.بازم جالب و خواندنی بود.همیشه به نکات جالبی اشاره می کنید..

کاظمی

سلام خیلی خوب بود - وافقم با اینکه ما هم باید با دنیا پیش بریم .

شجاعیان

سلام خوبید آقای علمداری؟از آشنایی با شما و دیدن وبلاگتون احساس خوبی پیدا کردم.همشهری مثل شما سخت پیدا می شه! مثله کوگ! امیدوارم هر جا هستید موفق و پیروز باشید. جای ما رو هم تو المپیک خالی کنید ارادتمند شما