عاشورا و دلگیری

عاشور و عصر آن کلا" دلگیر هستند. فرقی نمی کند کجا باشی. دوستی دارم چینی که نشسته و از اینترنت خیلی مطالب در مورد عاشورا گرفته و مطالعه کرده است. امروز هم امده بود مشکی پوشیده بود. تعجب کردم و پرسیدم مشکی پوشیدی؟ گفتم شاید بخاطر عاشورا باشد که گفت خیر.

اما این عاشورا دلگیر تر از هر عاشورای دیگری گذشت. به قول زندونی ها و این نیز بگذرد. 

/ 4 نظر / 55 بازدید
رضا

با سلام خدمت برادر عزیز جناب اقای علمداری بنده به صورت اتفاقی به وبلاگ شما سر زدم ، با اینکه الان حدود 15 سال است از نوراباد نقل مکان کرده ایم ولی مطالب شما بنده را به اوج زیبایی خاطرات کودکی برد از حسن کلو گرفته تا غمگین ترین بعد از ظهر سال (عصر روز عاشورا) از دبیرستان ایزدی گرفته تا امام زاده دروازه آهنی امیدوارم همیشه خوش و خرم و سایه شما بر سر فرزندانتان باشد.

امید

آره عاشورا که که تمام میشه آدم دلگیر میشه چون کم کم نذری ها تمام میشه بلاخره ناراحت میشیم

امید

والا اگر بیاریش نورآباد یه چهار تا آش نذری بخره عاشورای بعدی خوش یه هیئتی درست ایکنه یه من شلی هم ایزنه وسر(شل وسر حقه دکل)

فرشید

منم دقت کردم خواستم به خودم بقبولانم واقعا عاشورا چه حزن انگیز است اما واقعا اینطور نبود!!!انچه که ما به یاد و احترام امام حسین به عنوان مظهر ازادگی و شجاعت ویکی از بزرگترین شخصیت های دینیمان برگزار میکنیم هیچ ربطی به عاشورا وامام حسین ونفس و محتوای ان قیام و سبک فکری ان بزرگوار ندارن.یک نمایش امیخته با توهم و خیالبافی دینی و تفسیر کودکانه دین و و زمینه ای برای مد ومد گرایی و شکل گیری ارتباطات ناسالم عصر مدرن