روز معلم

دوست دارم بهترین کلماتم را برای نوشتن این متن استفاده کنم. دوست دارم تمام دانشم را بکار گیرم تا بتوانم از معلمان خوبم قدر دانی کرده باشم.

از اول ابتدائی و آقای حبیب اله قربانی تا آخرین روزهای دبیرستان و آقای مانی (دبیر زبان) عزیز. دوست دارم بیشترین احترام و قدر دانی را نسبت به دو مزار متعلق به دو معلم خوبم آقایان کرم یوسفی و خدابخش محمودی داشته باشم. 

دلم میخواهد صبحگاه روز اول مهر یکی از این سالها در مدرسه ایزدی روبروی دانش آموزان بایستم و دست یکایکشان را ببوسم.

دوست دارم بغض رضا شجاعی دبیر فیزیک عزیزمان را برای بچه های امروزی معنی کنم هنگامیکه بغض میکرد و از ما می خواست تا درس بخوانیم.

یاد کنم از داریوش پروین عزیز و صدای با احساسش در هنگام خواندن شعر سعدی :

تا خار غم عشقت آویخته در دامن                           کوته نظری باشد رفتن به گلستان ها 

از معلم های عزیزی که از شیراز می آمدند و به ما درس میدادند باقر کریمی فام (که من امضاء خودم را از ایشان الگو گرفنم) سادات شجاعی و ....

از مدیران و از معاونان مدرسه آقایان رحیم پور، ستار هوشیار، سر افراز براتی و قدرت اله گشتاسبی.

ار معلمین بومی که برای من همیشه مظهر آبرو داری و آبرومندی بودند، آقایان محمد کریم چوبینه، سهراب لشکری، مظفر کیانی، بهذاد احمدی، حسین غفاری، امیران، برزو برومند، حسین قاسمی.

و معلمین بهترین زنگ های مدرسه یعنی ورزش که سال ها برای جوانان ممسنی جان فشانی کردند آقایان بازیار، ابوالحسن موسوی و...

یاد باد آن روز گاران یاد باد. و آرزوی سلامتی و تندرستی برای یکایک آن عزیزان دارم. 

/ 2 نظر / 21 بازدید
مینا س

من دلم میخواد به کودکی برگردم اما حیف که کفشام کوچیکه و راه برگشت دور. . .

سیروس شایانی

ممنونمٰ 21 سال پیش از مدرسه ایزدی دیپلم گرفتم ٰامروز آنجا کارگاه آموزشی درس اقتصاد دوم را برگزار کردمٰ تمام که شد رفتم نگاهی به اونجا انداختم گریه ام گرفت و مثل شما معلمانم که هیچ وقت قدرشان را نذانستم و همکلاسیهای چهار م تجربی 3 را به یاد آوردم ایلوش شریفی فرهام سالاری اسحاق صالحی و ...... ولی اون مدرسه دیگه نبود و صفا و فضایش هم نبود فقط یاد عزیزش و عزیزان معلم و همکلاسی هایم هنوز هست.