منزل حاج صمد شجاعیان

پدرم و مادرم یک ماهی را در تهران مهمان ما بودند. حاج صمد شجاعیان همیشه لطف دارد. وقتی خبردار شده بود زنگ زد و دعوتمان کرد برای شام. من که اراک بودم پس قول پنجشنبه را دادم. پنج شنبه راهی شدم. تارا تا ساعت ٧ و نیم کلاس داشت.کلاسش تمام شده بود که حاج آقا زنگ زد. گفت دیگه فردا شب. گاز ماشین را گرفتم تا بیشتر متلک بارمان نکرده باشد. با حاج صمد باشی همیشه شوخی است. اما امشب حاج صمد کمی هم از خاطرات نمایندگی گفت. گفت که سال ۶٢ و سال ۶٣ بترتیب ٧ و ١٢ بار با خانواده اش غذا خورده است. اینکه در آن دوران دانشجویان تا خوابگاه برایشان پیدا شود در منزل نماینده مهمان بودند. یا اینکه چند بار حاج خانم در آشپزخانه غش کرده است.

یا اینکه بدلیل مخالفت حاج خانم دردور دوم استعفا داد ولی هاشمی رفسنجانی با او موافقت نکرد.

حاج صمد ار همه اهالی قلعه بجی هم سراغ میگرفت. او واقعا" نماینده خوبی بود و هست. هنوز هم میگوید که من با رای مردم شدم نماینده و موفقیت های بعدی.

بقول قدیم تر ها : صمد معلم ماست راه صمد راه ماست.

 

/ 6 نظر / 55 بازدید
درخید

سلام مهندس .صمد با رای مردم شد نماینده و بقول خودش موفقیت های بعدی ولی الان کجاست تا ممسنی را دریابد.کسی که با رای مردم ممسنی نماینده شده و موفقیت ها کسب نمود اکنون می بایست بین مردم باشد و با مردم و برای ممسنی تلاش کند نه برای ...

یه دوست

صمد نه- صمد آقا

زرتشت

درود بر شما مهندس... مهندس جان خواستم بپرسم شما که با حاج صمد رابطه نزدیک دوستی داریدهنوز هم مثل قدیم شله ماشکی ایخره یا نه...؟یادش بخیر او روزل قدیم یه قابلمه شله ماشکینه یه جا ایخه و شکر هم نیگه...!

شایان

سلام در جواب دوست خوبمون "درخید" باید این سئوال و پرسید؟؟ آیا اونایی که امروزه در راس قدرت قرار گرفتن مردمی ودل سوز مردمند؟؟ یا به حق تکیه بر جایگاههای قدرت زده اند؟؟ یا بهتره این جوری بپرسیم که افراد حقیقی کاردان ودلسوزان واقعی مردم گجا رفتند؟؟؟ آیا غیر از اینه که تمامی نخبگان سیاسی اقتصادی کشور وکاردانان واقعی هر یک به نحوی از میدان به بیرون پرت شدند واز میدان عمل بیرون رانده شده اند؟؟؟؟؟؟؟ انتظار دارید که اینها کجا باشند؟؟؟؟

علی

سلام. میگم این یارو درخید بزارین من جوابشو بدم .فقط خواهش میکنم عاجزانه چاپ کنید! جناب درخید ! مگه ادم اگه حرف نزنه بهش میگن گنگ؟ اخه هر جا میری باید حرف بزنی؟نظر بدی؟ آقای شجاعیان الان باید چه کاری برای ممسنی انجام بدن بنظرت؟میزان تحصیلاتتون چیه جناب درخید؟ الان نوذر شفیعی باید به حال نوراباد فکری کنن یا حاج صمد شجاعیان؟ بنده خدا تو کدوم راس قدرت قرار گرفته بگو تا ما هم بودنیم؟زمانی که جاج صمد خان شجاعیان کار میکرد برای ممسنی جنابعالی تو پوست پیاز بودی !زمانی که ایشون روی پاکت سیگارشونو پاره میکردند و روش مینوشتند جناب وزیر سریعا اقدام کن تو کجا بودی که حالا میگی اونای که تو راس قدرت اند به فکر ممسنی نیستند. بنده خدا مشغول گاوداریشه راس قدرت کجا بود حاجی؟توهم زدی ؟

عطا دهقانی

باسلام و احترام به همه همشهریان عزیز فرهنگ دوست در سال 65بنده دانشجوی ریاضی دانشگاه تربیت معلم تهران بودم .همیشه حاجی به بنده لطف داشتند و مدد ایشان ره توشه ما بود .به حاج صمد تماس گرفتم که من می خواهم برگردم شهرستان چون ازلحاظ مالی در مضیقه بودم .ایشان مخالفت کردند و طبق اخلاقیات شوخ حاجی متلک های هم بارمان کرد گفت می خوای بروی زیرزرد .......... .به هر حال توسط حاجی و باهمکاری دیگر دوستانشان ازجمله آقای شهریور رئیس وقت سازمان تعاون روستایی فارس ,آقای مهندس ملک زاده و دکتر ملک زاده با وجود شرایط انتفالی سخت به دانشگاه شیراز منتفل شدم ولی چون این رشته ها مرا راضی نمی کرد قصد ورود از طریق کنکور تجربی را داشتم که مشکلات نگذاشت به علاقه خود برسم و الان 27 سال خدمت در ناحیه 4شیراز که 24سال درناحیه 4 شیراز به تدریس درس زبان انگلسی متوسطه مشغول بودم و 4سالی در سمت معاونت .من حیث المجموع حاج صمد شخص صاحب نفوذ و دوست داشتنی بود و هست .انشا ءالله که خداوند حامی ایشان باشد . از افرادی که دست به قلم هستند استدعا دارم که بزرگان ,عالمان ,سیاستمداران و ذی نفوذان شهرستانمان را به عموم ایران اسلامی معرفی نمایند تا همگان