باز گشائی المپیک

قبل از مراسم، رئیس جمهور چین در مراسمی در سالن کنگره خلق به حدود ٨٠ نفر از سران ممالک دنیاخوش آمد گفت و مراسم استقبال را بجا آورد. در این مراسم همسر ایشان نیز حضور داشت.

بیشتر سران دنیا بهمراه همسران خود به این مراسم آمده بودند. سران کشورهای مسلمان که همگی مرد بودند زنان خود را بهمراه نداشتند ولی خودشان با خانم رهبر چین دست می دادند.

همسر رئیس جمهور مالزی که با حجاب بود نیز با آقای هوجین تائو دست داد. برای من تصورش هم مشکل است که مثلا" آقای احمدی نژاد در این مراسم شرکت کند ولی با همسر رئیس جمهور چین دست ندهد.

نفر قطری بهمراه همسرش حضور داشت. نه همسرش حجاب داشت و با همه هم دست دادند.

البته پوتین نیز تنها از طرف روسیه آمده بود بدون زن. آقای سارکوزی فرانسوی نیز دوست دخترش را نیاورده بود.

از ایران هم که کسی نبود. رئیس جمهور امریکا که تمام سران عملا" بعنوان رئیس دنیا می شناسندش با همسرش آمده بود و دستش را دور گردن رئیس جمهور چین انداخت و عکس گرفت. موقع نهار هم با پوتین و رئیس جمهور چین دور یک میز نشستند.

مراسم افتتاحیه که نهایت یک مراسم خوب بود. مخوصا" روشن شدن مشعل توسط یکی از قهرمانان قبلی چین (دارنده ١٠٩ مدال طلای درونی و خارجی و حتی المپیک). مراسم را از تلویزیون می دیدم. از پنجره خانه که کاملا" مشرف به استادیوم است روشن شدن مشعل را دیدم. همچنین بزرگترین آتش بازی دنیا را.

اولین مدال طلای چینی ها در وزن ۴٨ کیلوگرم زنان برای وزنه برداری بدست آمد.

بدست آوردن بلیط المپیک برای دیدن بازی ها تقریبا" غیر ممکن است. قیمت بلیط بازی بسکتبال ایران با روسیه ١۵٠٠ یوان است. هر یوان ١۴٠ تومان. برای خانواده ٣ نفری من خیلی گران است.

سفارت هم که فقط برای خودشان بلیط تهیه می کنند. دیروز از سفارت اطلاع داده اند که برای بازی های قایق رانی که حدود ٧٠ کیلومتر از پکن فاصله دارد و برای تیم ایران هم نیست بلیط دارند. بقول غضنفر من که از یک قدح پر آب می ترسم ....

ایران در حسرت یک طلا مانده است. حمید سوریان امروز باخت تا تراژدی کامل تر بشود. تیم بسکتبال بازی زیبائی را با لیتوانی شروع کرد و حتی ده دقیقه اول را برد اما نهایتا" باخت.

همه امید ها به هادی ساعی است. ساعی را به پاس کمک هایش به زلزله بم بسیار دوست دارم. به نظر من از هر نظر کاملترین ورزشکار ایرانی است. ایکاش دومین مدال را هم بگیرد.

 

/ 1 نظر / 4 بازدید
مسعود

سلام خوبید من می خواستم مواد غذایی و غیره از قبیل ماشین و دیگر و سایل با توجه به دستمزد افراد گران است اگه می شه یه قیمت به من بده قیمت ماشین غذا لباس چگونگی آموزش