سخنان ناگفته:

سخنان ناگفته:

 

-         سال 1390 با عروسی ها ی آنچنانی شروع شد. شب و روز عروسی بود. ناهار را در یک تالار و شام در تالار دیگری. بزرگان طایفه عالیوند همت کرده بوند و توافقنامه ای تنظیم شده بود که مراسم عروسی را هر چه ساده تر بر گزار کنند. در حالیکه تمام ممالک دنیا در اینگونه مراسم ها لباس ملی و محلی به تن میکنند و در حالیکه در تهران عروس با کالسکه و اسب جابجا میشوند در نورآباد تور و تاج میکنند. یکی از بخشنامه عالیوندی ها همین تور اج بود که اصلا" مقبول نمی افتد.

-         راستش را بخواهید تصمیم دارم دیگر در تعطیلی عید نوروز به نورآباد نروم. نمیتوانیم به کوه و طبیعت برویم و نه به مسافرتی حتی تا بوشهر. کارت دعوت ها بسیارو زمان کم. برای بعضی از عروسی ها هم عروس و هم داماد دعوت میکند. باید دو تا دعوتی بدهی. برای بعضی ها که دارند اشکالی ندارد. اما برای دیگران ایجاد مشکل میکند. جا دارد در اینگونه موارد بزرگان تفکری بکنند تا مردم اذیت نشوند.

-         هر چند هفته اول عید عروسی بود ولی ته دل نگران امید امیری بودم که بعلت تشنج در کما بسر میبرد. امید که به ناگهان با این حالت افتاده بود بسر مرحوم سالار امیری و نوه مرحوم سپهدار امیری ار خانواده های بزرگ ممسنی و طایفه بکش هستند. با توجه به رابطه فامیلی و ارادت قلبی که به خانواده آنها داشتم و دارم همیشه نگران حالش بودم. تااینکه متاسفانه فوت کرد. تشییع جنازه ایشان از نادر مراسمی بود که در ممسنی برگزار شد. خدایش بیامرزد و به مادر و خانواده اش صبر بدهد.

-         بحث نمایندگی مجلس همه جا هست. آقای رنجبر را دیدم که به فغالیت مشغول بود. همچنین دوست عزیزم آقای نوذر شفیعی که خیلی وقت است از او بی خبر هستم. آقای مرادی هم که در صدر لیست قرار دارند. نفرات دیگری هم هستد آقای دکتر علی احمدی نیز از شیراز کاندید هستند که برایش آرزوی موفقیت میکنم.

-         بعد از عید سال گذشته و بعد از یکسال کار بدون مرخصی و استراحت یک مرخصی عیدانه 15 روزه چسبید. هرچند 5 روزش بکار گذشت.   

/ 3 نظر / 5 بازدید
پوپي

سلام زندگي فراز است وفرود ...خم وراست دارد ...دلهره هايمان براي يك بيماراست كه طعم عروسي وميهماني رادل چسب مي كند.بعد از كار كردن يك سره است كه مرخصي مزه مي دهد.اما يك نكته ديگر هر چند حالويل عاليوندي همت كرده اند و در تدارك برگزاري عروسي ساده هستند، جاي بسي خوشحالي است چون در ايام عيد در عروسي افراد نزديك فاميلم كساني را مي ديدم كه هر چه خاطراتم را مي خاراندم (!)اصلا يك بار هم نديده بودم شان حتي اطرافيان هم نمي دانستند كه فلاني به چه مناسبت دعوت شده است ...اما عروس هاي نورآباد به نسبت شهر هاي لر نشين اطراف رسم ولباس لري را بهتر حفظ كرده اند كه جاي بسي تشكر دارد.

لطف تعطیلات عید به دیدارهایش است امسال ما که سعادت دیدار شما را نداشتم حیف شد . ولی خواهشمنداست بگذارید از رسوم خوب گذشته همین اندک دعوتی ها بماند چونکه اگر همین راهم نداشته باشیم شاید اصلا همدیگر را نبینیم

پسري از ممسني

سلام وبلاگي داريم با نام نماينده شايسته ممسني ميخوايم نماينده شايسته ممسني را انتخاب کنيم شما هم به ما کمک کنيد http://shayestegi.mihanblog.com/