بیانیه ریش سفیدان تیره عمله از طایفه بکش

کار پسندیده ای که از تیره عالیوندی ها شروع شد با صدور اعلامیه از طرف تیره عمله ادامه پیدا کرد. اعلامیه جدید با صبر و حوصله بیشتری نوشته شده است و نکات بیشتری را در خود دارد. در ابتدای اعلامیه بدرستی نوشته شده است که این اعلامیه از طرف ریش سفیدان تیره عمله است تا احساس نشود بجای همه شهرستان تصمیم گیری میکنند. هر چند اطمینان دارم که بزودی بقیه نیز دست بکار خواهند شد.

من متن با فرمت WORD این اطلاعیه را نداشتم و بنابراین مجبورم همه را برایتان تایپ کنم. حتما" ظرف یکی دو روز آینده متن را تایپ میکنم تا در وبلاگ قرار بدهم.

 

 

/ 9 نظر / 24 بازدید
تارا علمداری اصل

بابا جان متن های وبلاگ شما بسیار عالی است .و مشاهده کننده زیاد دارد . امیدوارم که همین طور بماند . تارا و رها علمداری اصل

داودی

سلام مهندس وبلاگ جالبی دارید،البته شهر ستان ما تحصیلکرده های زیادی دارد ، من هم همکار شما هستم با این تفاوت که وارد صنعت سیمان شدم ، به هر حال خیلی خوشحال شدم موفق باشید

ایمان بکشلو

با سلام .کلمه عمله در اینجا به چه معناست؟آیا طبقه ای هستند که کارهای خوانین را انجام میدهند؟ مگر ممسنی شورای شهر و نهادهای مدنی جدید و نوپا که شامل جوانان و تحصیلکرده هایش باشد ندارد که ریش سفیدان برایش تصمیم میگیرند؟ طایفه بکش چند تیره دارد ؟لطفا بترتیب بزرگی تیره ها بر اساس جمعیت اسم ببرید.

پوپي

ايمان جان ،تجربه فوق علم است واين تحصيل كرده ها از دامان همين ريش سفيدها برخاسته اند .آنچه را پير در خشت خام مي بيند جوان در آينه نمي بيند.اين حرف ها بدان معنا نيست كه تحجر گرا هستم به هيچ وجه ولي در نورآباد اين عروسي هاي پر تجمل حسابي دست وپاي جوانان دم بخت را بسته است.به درستي وجه تسميه عمله را نمي دانم اما بكش 5 تيره دارد 1-عمله2-عاليوند3-سادات شيرمرد4-باباسالار5-كرايي.اما بكش يعني به كيش ‏ومردماني با آداب و رسوم واخلاق عالي اميد وارم مورد استفاده قرار گيرد.

alli

سلام خدمت اقای علمداری راستیش من از این مردم متعجبم همیشه داد میزنن که بالا نشینان مسن هستن و دیگه قدرت تصمصیم گیری ندارند ولی وقتی نوبت خودشون میرسه میگن ریش سفیدان طایفه یعنی طایفه ما (عمله ) تحصیل کرده جوان پخته ندارند که همیشه فقط باید ریش سفیدها که ..... تصمیم گیرنده باشن. پس کی کجا چطوری باید به جوانان میدان داد بهتر بود این بیانیه از سوی ریش سفیدان و روشنفکران و جوانان تحصیل کرده تهیه می شد

سید قاسم حسینی

با سلام . جناب آقای ایمان بکشلو در مورد وجه تسمیه عمله می خواستند بدانند ؛چون محل اسکان کلانتران طایفه بکش در محل زندگی این طایفه قرار داشت لذا اکثر مامورین ،دست اندرکاران و سایرمستخدمین این کلانتران از مردان این منطقه (روستاهای مالکی ،توتسان ،گازرگاه ،تل قلی و ...)بودند پس به طایفه مذکور عمله می گویند. امید است که به کار اید .

سید قاسم حسینی

با سلام بکش از 5طایفه تشکیل نشده و مشتمل بر 8طایفه بزرگ است که 1- بوان و کرکان 2-عزیزی3-جونگانی بیان نشده است و البته طوایف کوچکتری از نظر جمعیت نیز در منطقه بکش وجود دارند که به انها اشاره نمی کنیم . بدرود .

محسن

سایت نماینده ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی پذیرای بازدید شما می باشدwww.mooradi.ir

دوست

بسیار کار پسندیده ای است هم اطلاع رسانی شما و مهمتر کار ریش سفیدان تیره عمله.بسیار ممنون از این اقدام این ریش سفیدان و شما دوست عزیز.