پروژه من

از صبح تا سر شب کار و کار. اینجا سایت پروژه پالایشگاه اراک با حدود ٧۵٠٠ نفر نیروی کاری در روز. جلسه پشت جلسه. بنزین نیاز حیاتی مملکت است. بیاد راه اندازی بشود. پروژه و مدیران آن مسؤل هستند. ساعت کار از صبح ساعت ٧ صبح تا شب ساعت ٧ و برای بعضی ها تا ١٠. اینجا سایت اراک است. قرار است ١٢ میلیون لیتر به بنزین تولیدی کشور ظرف ٩ ماه آینده اضافه شود. ٩ ماه دیگر؛ به اندازه زمان لازم برای متولد کردن یک بچه؛ پروژه من نیز خواهد زاید و بنزین تولید می کند. فاز اول آن تا ٢٢ بهمن راه اندازی میشود. ٢ میلیون لیتر بنزین. و سپس فاز دوم.

اینجا همه مسؤل هستند که پروژه سر زمان مقرر راه بیفتد. پروژه حق تاخیر ندارد. اینجا فقط پروژه و مسؤلان آن مسؤلند. و بقیه نهاد ها میتوانند تا دلشان میخواهد تجهیزات پروژه را در گمرگ؛ جاده؛ کارخانجات؛ بانک؛ کشتیرانی؛ بنادر نگهدارند. اینجا همه مارا میبینند.

تمام امور زندگیم بدست فهیمه میچرخد. و من پدری هستم که نیستم. من رئیس ساختمان و نصب پروژه ای هستم که باید سر وقت راه اندازی بشود تا کمبود بنزین مملکت را تامین کند. پروژه مهمی است. مهم بودنش را فقط من میدانم. دختران من که اصلا" کمبود بنزین ندیده اند. آنها به بنزین نیاز ندارند. بیشتر دوست دارند سوار دوش پدرشان باشند تا خودرو. پدرشان هم که بنزین مصرف نمی کند.

دیروز انگشت کارگری قطع شد. پریروز بخشی از سایت در آتش سوخت. چند روز قبل پدری که برای بردن نان آمده بود از ارتفاع افتاد و جان باخت. اینجا سایت اراک است. تا چشمت را برمی گردانی کارگر کمر بند ایمنی را باز میکند تا راحتر کار کند. همیشه از کنار خوابگاه های کارگری که رد میشوی بوئی به مشامت میخورد. بوی تریاک.

اینجا از حداقل ٢٠ مملکت دنیا کار میکنند. در یک شرکت از ١٢ مملکت کار میکنند. اینجا همه با هم دوست هستند و همکار. پایان پروژه پایان دوستی است. و من باید همه را برای پایان یافتن پروژه تشویق کنم.

 

 

/ 3 نظر / 4 بازدید
افشین لشکری

با عرض سلام خدمت آقای علمداری عزیز امیدوارم هر کجا که هستید و در زمینه ای که مشغول به فعالیت هستید پیروز و سربلند و سلامت باشید من لشکری هستم مدیر سایت سابق ممسنی77 . خواستم خدمتتون این خبر رو برسونم که سایت ممسنی77 فعالیت خودش رو پایان داده و هم اکنون در قالب سایتی جامع تر با نام ممسنی1 فعالیت خود را اغاز کرده . گفتم که هم خبری رسونده باشم و هم اینکه اگه لطف کنید لینک سایت ممسنی77 رو به ممسنی1 تغیر بدید . و خوشحال میشم که با ما در هر زمینه ای در موضوع ممسنی همکاری داشته باشید ، این باعث افتخار ماست . منتظر حضور گرم شما هستیم : www.mamasani1.com

پوپی

سلام ...خدا قوت ...همیشه یه عده باید تاوان پیشرفت کشور رو بدن ....فردین ها فهیمه ها تاراورهاو....بچه ی کارگر یتیم شده ...اون که نونش آجر شده ...تا بنزین ما صادر بشه ...

ابوالفضل کردستانی

دوباره پاييز ، دوباره فصل مهر و فصل شروع درس و مشق ، فصل رايحه خوش شاليزار هاي برنج ، فصل درو ، فصل شروع باد و سرما ، فصل دگرگوني هوا . اين فصل شهرمونو خيلي دوست دارم مخصوصا درو برنج و مست شدن از رايحه خوش بوي برنج چمپه (چمپا) .يادش بخير يه هواي خاصي داشت و الان هم هواي خاص خودشو داره ..آيا ازبوي خوش چمپه خبري هست ؟ دوستان با مطلبي با عنوان ببخشيد مدرسه ام دير شد بروزم .منتظر حضور گرمتان هستم