دبی هلند و نورآباد

<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:1; mso-generic-font-family:roman; mso-font-format:other; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:0 0 0 0 0 0;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-1610611985 1073750139 0 0 159 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; margin-top:0in; margin-right:0in; margin-bottom:10.0pt; margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} .MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} .MsoPapDefault {mso-style-type:export-only; margin-bottom:10.0pt; line-height:115%;} @page Section1 {size:8.5in 11.0in; margin:1.0in 1.0in 1.0in 1.0in; mso-header-margin:.5in; mso-footer-margin:.5in; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

کمبود وقت، کندی اینترنت و بسته بودن سایت پرشین بلاگ ودر اداره و تنبلی باعث می شود که نتوانم به موقع وبلاگم را به روز کنم. عذر مرا بپذیرید.

همیشه از اینکه بگویم یک کشور عربی خوب است بدم می آمد ولی برای یک روز رفته بودم دبی و دیدم که واقعآ پیشرفت کرده اند و امروزشان با چند سال پیش اصلا" قابل مقایسه نیست. زیر ساخت بزرگ برای تجارت و بازرگانی. کشور عربی که زبان انگلیسی زبان محاوره ای آن است.

درفرودگاه دبی رفتار بسیار زشتی با بعضی از ایرانی ها داشتند و حتی بعضی ها را لخت می کردند تا مطمئن شوند که مواد مخدر همراه ندارند. دلیلشان هم این بود که در هفته گذشته 5 ایرانی را گرفته بودند که مواد مخدر همراه آورده بودند.

الان 3 روز است که در هلند به سر می برم. هوای مرطوب، آب فراوان و پنجره های باز از مشخصات این سرزمین است. کاش یک جوی  از این آب ها را در چم لمبان داشتیم تا کلک می کردیم تا نوک کوه "چاتی" را. آب آبادانی است. در هلند پرده پنجره ها همیشه کنار کشیده است و این یک فرهنگ محسوب می شود. می خواهند بگویند که ما درون و برونمان یکی است.

رئیس جمهور امریکا عوض شده است. باراک اوباما. بعد از اینکه طنز پردازان او را از اهالی بوشهر دانسته بودند هنوز هم عده ای این طنز را جدی میدانند و یکی از دوستان می گفت من مطمئن هستم که بوشهری است. ولی عجب اسمی دارد. خدا کند که   او  با   ما باشد. و خیلی خوشحال شدم آقای احمدی نژاد پیام تبریک برایش فرستاد.

از وقتی از چین برگشتم یک بار رفتم نورآباد. چیزی که باعث ناراحتی بود آمار تعداد خودکشی ها در بین جوانان و مخصوصا" پسران جوان بود. چیزی که در جامعه کوچک نورآباد هر چند سال یک بار یک مورد هم شاید نبوده است.

/ 0 نظر / 5 بازدید