آبادان

دیروز رئیس جمهوری از پالایشگاه آبادان بازدید داشتند. واحد FCC را راه اندازی کردند و بعد از آن واحد دچار آتش سوزی شد و باعث کشته و مجروح شدن بعضی از همکاران عملیاتی شد. دیشب خواب نداشتم. خواب دیدم کمپرسور واحد جدیدمان را داریم درون چاهی قرار میدهم. ولی ناگهان متوجه شدم چاه آبدار است. داد و هوار میکردم که جلوگیری کنم که از خواب بیدارم کردند که چرا در خواب داد میکشی.

من میدانم که این بیچاره ها چقدر زحمت کشیدند تا این واحد عملیاتی بشود. و خدا میداند که چقدر این کار خطرناک است. یاد رانندگی خودم برای اولین بار در حضور پدرم شدم که ماشین را درون کانال انداختم.

راه ا اندازی واقعی واحد در روزی که مقامات عالی در سایت حضور دارند کاری است صددرصد اشتباه. روز راه اندازی باید شش دانگ حواس ها با واحد باشد. باید مدیریت هم در سایت حضور داشته باشد.

امروز در بعضی از سایت ها خواندم که این واحد دستوری راه اندازی شده است. یعنی واحد اماده نبوده. ولی من میدانم که واحد حداقل از یک ماه قبل آماده بوده است و فقط مشکلات کوچکی مانع راه اندازی بوده است که همه آنها بر طرف شده است.

لازم است مرگ همکارانم را به جامعه صنعت نفت تسلیت بگویم و برای آنها که مجروح شده اند آرزوی بهبودی هر چه سریعتر کنم.

 

/ 4 نظر / 4 بازدید

سلام دستشون درد نکنه بازم خداروشکر به خیر گذشته مطمئنا میتونسته بدتر از این هم باشد.

حسین از اهواز

یک واحد فرایندی باید قبل از راه اندازی در حضور مسولین رده بالای مملکتی چندین بار راه اندازی آزمایشی شود . و تمام اشکالات آن رفع گردد. معمولا روز افتتاح رسمی خیلی شلوغ است . و اپراتورها تمرکز لازم را ندارند. یادم است در یکی از این راه اندازی ها در شرکت ما از بس شلوغ بود نیرو های حفاظتی ، مدیر فنی واحد را به اتاق کنترل راه ندادند.

ناشناس

خدا را شکر که از خواب بیدار شدی اگر کمپرسور توی جاه میکردی معلوم نبود چه اتفاقی می افتاد مطمئنا خطرش کمتر از پالایشگاه نبود

الف.ایزدی

سلام ما به دلیل شرایط کاری آبادان ساکنیم و اون روز یادم نمیره که دود بسیار زیادی فضای پالایشگاه رو که از قضا وسط شهره رو فرا گرفته بود و جالب این بود که خیلی ها از شنیدن خبر انفجار متعجب میشدند!میگفتن خالی بندیه!