المپیک 2008 در پکن

همه فعالیت ها تحت تاثیر المپیک قرار گرفته است. فردا اعلام کرده اند که نمی توانیم از منزل خارج شویم. برای سه روز فقط ماشین های مجاز و دارای کات می توانند در این اطراف تردد کنند. خانه من با استادیوم اصلی کمتر از 100 متر فاصله دارد. دولت چین اعلام کرده که در این محدوده حضور خارجی ها بدون داشتن کارت تردد المپیک برای فردا ممنوع است.

فردا روز گشایش المپیک 2008 است. حدود 80 نفر اول حکومت ها در این مراسم شرکت می کنند. حضور رئیس جمهور کشور های مطرح و سرمایه دار در راس اخبار است.

جرج بوش به همراه 11 تن از افراد خانواده اش و 600 تن محافظ در مراسم شرکت می کند.

قیمت بلیط ها نجومی شده است. بلیط دیدن مراسم باز گشائی در بازار سیاه 20000 یورو شده است. باور کردنی نیست. بازی بسکتبال ایران با لیتوانی 1500 یوان. در 135 ضرب کنید تا تومانش را بدانید.

هوا دارد بد و بدتر می شود. تا 4 روز پیش هوا صاف و آسمان آبی بود. اما امروز صبح از پنجره نمی توانستم استادیوم را ببینم. خدا کند و باران ببارد تا هوا تمیز بشود.

چینی ها همه دست در دست هم داده اند که المپیک بهتر و بهتر انجام بشود. مردم با خارجی ها مهربانتر شده اند. برای خرید که می رویم اجازه نمی دهند در صف بمانیم و ما را به جلوی صف هدایت می کنند. در خیابان ها با لبخند از کنارمان رد می شوند.

پلیس ها بسیار مهربان تر و مرتب تر شده اند. هر چهار راهی بیش از 10 پلیس دارد.

بیش از 20 نفر از مهندسین شرکت SINOPEC که تسلط کافی به زبان انگلیسی دارند بعنوان راننده !!!! در اختیار کمیته المپیک قرار گرفته اند تا راننده شخصیت های مهم باشند.

فردا پکن، محله بیچن، استادیوم المپیک مرکز ثقل دنیا خواهد بود. و این برای حدود 3 هفته ادامه خواهد داشت.

 

/ 2 نظر / 4 بازدید
ناصر عمران

salam, lotfan az olympic bishtar benvisid.

عنایت اله محمودی

سلام زیبا بود باز از المپیک و ایرانی ها بنویس با فرهنگ اصطلاحات چوپانی ممسنی به روزم