رستوران اسلامی و المپیک

در پکن دو تا رستوران ایرانی وجود دارد. اسم یکی از آنها رومی است. رستوران رومی دارای نظم و انظباط خوبی است و از هر رستورانی در ایران لیست غذای کاملتری دارد.

در کنار این رستوران ایرانی که منوی فارسی دارد و آهنک های فارسی (بیشتر گوگوش) را پخش می کند رستوران مشهور هزار و یک شب قرار دارد. رستورانی به سبک عربی. با رقص عربی دختران چینی.

یکی از مشخصه های رستوران اسلامی در چین رقص است. که معمولا" دختران رقاص از پوشش کمی نیز برخودار هستند.

در یکی از این رستوران ها که به علی بابا مشهور است دختری جوان با ماری به بلندی 2 متر می رقصد. مار به دور گردن و شکم لخت دخترک می پیچد. برای آنها که از مار می ترسند واقعا" ترسناک است.

این روز ها این رستوران ها همگی در حال آماده شدن برای المپیک هستند. کمتر از یک ماه دیگر به المپیک مانده است. کار و کار و کار. چینی ها تلاش بسیاری دارند انجام می دهند تا از همه ملل دنیا پذیرائی کنند. این شب ها دارند نور پردازی ها را تمرین میکنند و ما شاهد صحنه های بسیار زیبائی هستیم. این المپیک متفاوت خواهد بود.

برای چینی ها عدد 8 مقدس است. هشت به چینی می شود "با" و بر وزن "فا" که به چینی یعنی "مالدار و پولدار". المپیک روز 8 ماه 8 سال 2008 شروع میشود.

پیش بینی می شود بیشترین ازدواج در این روز صورت بگیرد و یک رکورد به دست بیاید. از نظر تعداد ازدواج در یک روز.

کی ازدواج کردی : روز افتتاحیه المپیک 2008. قشنگه نه؟

نه نیازی به گندم برون هست و نه "کلک" کنون و نه سال قحطی.

 

/ 1 نظر / 4 بازدید
حسن سلیمی

سلام آقا فرید از وبلاگت بازدیدکردم خیلی خوب بود میخواستم یه سری هم به وبلاگ من بزنی.خیلی خوشحال میشم. وبلاگ اول=www.asasin.blogfa.com وبلاگ دوم=www.asasin.persianblog.ir [گل]