بهمن بگی و یادآوری پوپی

پوپی که خرزوی (فرزندخاله) ناشناخته من است و وبلاگ مر میخواند به من یاد آوری کرد که این روز ها سالگرد مرحوم بهمن بیگی است. دستش درد نکند. تمام روز ها روزهای بهمن بیگی است. تمام مدرسه ها متعلق به بهمن بیگی هستند. مانند تمام درختان کاج و سرو که متعلق به سرهنگ تجده هستند. تمام تابلوهای مطب های متخصصان و تمام مهندسین متعلق به بهمن بیگی هستند. تمام آبروی مدارس عشایر از بهمن بیگی است. بهمن بیگی را میتوان تا دلت میخواهد در باره اش نوشت. متهم نمی شوی که تملق میکنی. متهم به چپ و راست نمی شوی. بهمن بیگی معلم همه ما بود و تا آخرین دانش آموخته مدارس عشایری بازنشسته نشود او نیز بازنشسته نخواهد شد. بهمن بیگی مصداق نکونامی است که هرگز نمیرد.

هربهار که چادرها در دشت ها افراشته میشوند و رود خانه قره قاچ که سرعت میگیرد و دور بر میدارد؛ مرد قشقائی که کلاه دو گوشش را بر سر میگذارد؛‌مادیان را که هی میکند؛ دانش آموزی کتاب زیر بغل که از چادر بیرون میزند؛ بهمن بیگی دوباره زنده میشود و حواسش به همه ما هست.

تا هستم و هست دارمش دوست.

 

 

/ 6 نظر / 9 بازدید
مرتضی م

فردین جان سلام براستی که بهمن بیگی تعبیر آرزوی ویکتور هوگو است که میگوید :امیدوارم که دانه ای هم برخاک بفشانی هرچند خرد بوده باشد وبا روئیدنش همراه شوی تا دریابی چقدر زندگی دریک درخت وجود دارد. ارزومند ارزوهایت......

احسان

سلام- اب بيد همان روستايي است كه به اسمان نزديكتر است- من بختياري هستم ولي مادربزرگم ممسنيه از اينكه بهمن بيگي رو ياد كرديد ممنون- خاطره انسانهاي خوب همواره به ادم انرژي ميده

حسین از اهواز

تخته سیاه تفنگم / گچ سفید فشنگم براستی فرزندان عشایر با گچ و تخته بهمن بیگی به جنگ جهل و ظلمت رفتند. روحش شاد باد.

ایمان بکشلو

با سلام خدمت مهندس عزیز در نوشته هایت عموما دیدم که از طایفه ای به اسم بکش اسم برده ای میخواستم ببینم ترک هستند یا خیر؟چون بکشلو یک ایل اصیل ترک بوده است.

ایمان بکشلو

با سلام خدمت آقای مهندس اگر اطلاعاتی در مورد طایفه بکشلو داری نیز بنویسید با تشکر فراوان

تارا علمداری اصل

بهمن بیگی کیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بابا