اطلاعیه شماره 1

از دیگر مواردی که در اطلاعیه تیره عمله از طایفه بکش آمده است؛ خرید زیور آلات توسط خانم ها میباشد. از دوشیزگان خواسته شده است تا با دوری از خرید طلا و جواهرات اضافی از همین ابتدا؛ شریک زندگی خود را درک کرده و در ساختن زندگی یار و مددکار همسرخود باشند. به قول فهیمه که عروسی سلطنتی انگلیس را نگاه میکرد؛ میگفت عروس هم حجابش بهتر از خیلی از عروس های ایرانی است؛ هم ادب و وقارش؛ و هم زیور الات خیلی کمی را دارد.

در این اطلاعیه همچنین خانواده ها را به اعتماد متقابل و درک درست ار مقدار مهریه دعوت کرده است. خاطر نشان شده که زیاد بودن مهریه عامل ثبات خانواده ها نیست. کما اینکه مهریه تمام خانم های بالای 40 سال قلعه بجی به 500 سکه طلا نمی رسد و در بین آنها حتی یک طلاق نیر وجود ندارد. اما در بین جوانان با مهریه های 1000 تائی طلاق فراوان است.

آنها خانم را توصیه کرده اند که از خرید لباس های گران قیمت و اضافی خودداری کنند و از چشم و همچشمی بپرهیزند.

/ 4 نظر / 4 بازدید
فانوس

سلام خوبه.اما بین طایفه قلعه بجی مهریه بالا ی1000 هم هست اغراق نکن مهندس.........

پوپي

حجاب مربوط به مسلمانان نیست بلکه حجاب و وقار وادب بستگی به منش انسانی و خود باوری و اصالت فرد دارد جوانان ما دچار عدم خود باوری فرهنگی شده اند .حق دارند وقتی هر تازه به دوران رسیده ای فرهنگ ایرانی را برای تصاحب چند روزه یک پست زیر سوال می برد ومنکوب می کند باید شاهد این بی بند وباری ها باشیم.

محمودي

سلام بسيار عالي بود با مطلبي درباره ي نورآباد به روزم

قاسم حسینی

با سلام . این اطلاعیه ها در صورتی که به مرحله اجرا برسند ارزش داشته و می توانند کار ساز باشند .به نظرم باید در این رابطه فرهنگ سازی شود و خانواده هایی که از آبرو و اعتبار بالایی برخوردارند پیشقدم شده تا دیگران الگو برداری کرده و این کارتبدیل به یک فرهنگ گردد.