لیدوما - ممسنی

گروهی با این عنوان و صد ها گروه دیگر در فضای مجازی و با نرم افزار وایبر و دیگر نرم افزار ها درست شده اند. ممسنی ها گرد هم می آیند و نقطه نطرات خود را به اشتراک می گزارند. من که خیلی دوست دارم. البته کمتر در این بجث ها شرکت میکنم چرا که ورود به هر بحثی توان و دانش خودش را دارد و من کم دانش. موضوعات هم مطابق با بحث های داغ مملکتی و شهرستانی شکل می گیرند. مطابق معمول هر جامعه تند رو دارد ؛ میانه رو و یواش رو هم. از همه طوایف هم هستند که تا جائیکه من مراجعه کرده ام رعایت احترام و اد نیز در همه آنها میشود. یکی از مزایای این چت روم ها همین بحث های آزادی است که میتواند ما را از شر طایفه گرائی برهاند. میتواند آزادانه این اجازه را به فعالان اجتماعی؛ سیاسی و اقتصادی بدهد تا بتواند نقطه نطرات خود را با دیگران در میان بگذارند. نخبه ها میتواند از این کار زار بیشترین بهره را ببرند. هرکدام از این چت روم ها و گروه ها قطره ای است که با هم دریا میشوند تا رسانه ای مانند تلویزیون را مجبور به حقیقت گوئی کند. تا حقایق به دست مردم که صاحبان اصلی آن هستند برسند. از دیگر مزایای آن خبر رسانی در جهت اهداف گروهی خاص و برای کار خاص است.مثلا" در گروهی خبر رسانی شده بود که امشب در فلان پارک تهران مراسم سنتی موسیقی لری ممسنی اجرا میشود.

یکی از بحث های داغ گروه های ممسنی بحث در مورد نماینده (آقای دکتر شفیعی) و عملکرد ایشان است. موافق دارد و مخالف. مخالفان هجومی و موافقان مدافع. هجوم اولی ها برای به کرسی نشاندن رقیب آینده است و دفاع دومی برای جلب اراء. من که با شناختی که از یشان دارم فکر نمی کنم برای بار دیگری در انتخابات شرکت کند. 

دوستانی که در این گروه در وایبر عضو هستند بیشتر در تهران ساکنند و با حداقل من اینطور فکر می کنم. 

در این گروه ها و برای شهرسانی کوچک مانند ممسنی باید احتیاط کرد تا آبرو ها محفوظ بماند؛ دعوایمان که شد صبور باشیم، اگر اصول گرا هستیم (که من نیستم) و اگر خاتمی گرا(که من هستم) ، اگر از طایفه رستم ؛ جاوید و یا بکش هستیم ؛ اگر ترک قشقائی هستیم یا لر ماهوری و دشمن زیاری صبور باشیم و با حفظ احترام با هم حرف بزنیم.   

/ 0 نظر / 47 بازدید