آقای دکتر علی شهریور که آلان دارد در هند دوره دکترایش را تمام میکند چند سال قبل سایتی راه اندازی کرد و به مشاهیر ممسنی پرداخت. و مطابق معمول شروع این مشاهیر نیز عبارتند از نماینده های دوره های قبلی مجلس و سیاسیون دیگر. البته هنرمندانی هم بعدا" به این گروه اضافه شدند. علی کار خوبی را شروع کرده بود و ایکاش که ادامه بدهد تا بتواند خوبان ممسنی را معرقی کند. البته علی بالای وبلاگش نوشته "چهره های موفق ممسنی" که در موفق بودن بعضی از آنها شک دارم. مگر اینکه موفقیت را در مشهوری بدانیم.

خواستم از چهره ای موفق و واقعا" موفق ممسنی بنویسم. بطور مثال از دکتر یوسف شهریور. دو سالی از ما کوچکتر یود. شیراز دبیرستان توحید درس میخواند و بعد دانشگاه شیراز پزشک شد. سپس تخصص گرفت. مغز و اعصاب. انسانیتش خیلی بیشتر از تخصصش نمایان بود. حالا هم شنیدم در دانشگاهی در کانادا پذیرفته شده است. اینطور که شنیده ام تنها جهان سومی این کلاس ها میباشد. به یوسف تبریک میگویم.

باز هم از سایت علی شهریور جدول ذیل را کپی کرده ام:

نام و نام

خانوادگی

صمد

شجاعیان

صمد

شجاعیان

سیدعبدالرسول       موسوی

رضاقلی

الهیاری

فریبرز

انصاری

سید ابراهیم  امینی

علی  احمدی

عبدالرضا

مرادی

تاریخ و مرحله  انتخاب

1358    دوم

1363    اول

1367    اول

1371    دوم

1375    دوم

1379    اول

1382    اول

1386    اول

تاریخ ومحل تولد

1327 ممسنی

1327 ممسنی

1325 ممسنی

1328 ممسنی

1338 ممسنی

1338 ممسنی

1342 ممسنی

1347 ممسنی

میزان تحصیلات

فوق دیپلم علوم اسلامی

فوق دیپلم علوم اسلامی

لیسانس/خارج فقه واصول

فوق دیپلم

لیسانس الهیات/ مقدمات

دانشجوی دکتری حقوق خصوصی

کارشناسی ارشد روابط بین الملل سطح دو

فوق لیسانس حقوق خصوص

شغل قبل ازنمایندگی

دبیر اموزش و پرورش

دبیر اموزش و پرورش

دبیر اموزش و پرورش

دبیر اموزش وپرورش

دبیراموزش و پرورش

عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز/وکیل پایه یک دادگستری

عضوهیئت علمی دانشگاه امام حسین و شاغل در مجمع تشخیص مصلحت نظام

قاضی دادگستری

کمیسیون

کشاورزی

کشاورزی

   دفاع

اموزش و پرورش

اموزش و پرورش

قضایی و حقوقی

امنیت ملی و سیاست خارجی

قضایی و حقوقی

 

غیر از صمد شجاعیان که دوبار کاندید شد و دوبار نماینده و دوبار در کمیسیون کشاورزی بود بقیه همگی یکبار نماینده بوده اند. بجز ابراهیم امینی که موفق تر از همه بود و نماینده تر بقیه همگی برای بار دوم تلاش کردند و رای نیاوردند.  البته فکر کنم که فریبرز انصاری بعلت عملکرد ضعبفش خودش هم به خودش رای نداد و کاندید برای بار دوم نشد.

از این بین عبدالرضا مرادی نماینده کنونی است که برای دور جدید نیز کاندید خواهد بود. عبد الرضا حالا یواش یواش آنچه را که کاشته با درویش می نشیند.

اما نورآباد میتواند در دور جدید مجلس دو نماینده در مجلش داشته باشد. علی احمدی در شیراز کاندید شده است. من به او رای خواهم داد. از نورآباد هر کسی که بیاید نماینده من است. اما من میتوانم دو نماینده داشته باشم. شهرستانی با یک نماینده و دو صندلی در مجلس.